
Toezichthouder bij arbeidsmigranten Katwijkerbroek niet meer nodig
De toezichter die toezicht houdt bij de logiesaccommodatie in Katwijkerbroek voor arbeidsmigranten, is niet meer nodig. Uit een evaluatie blijkt een toezichthouder niet noodzakelijk ´gezien de hoeveelheid klachten en de ernst van de klachten´.
Een jaar geleden zijn op het bedrijventerrein Katwijkerboek 64 arbeidsmigranten gehuisvest in een appartementencomplex van Homeflex. Bewoners en ondernemers op dat terrein vreesden voor overlast en probeerden tevergeefs de komst van de flexwerkers tegen te houden. De gemeente zag echter geen reden om de aanvraag af te wijzen, omdat die aanvraag aan de regels voldeed.
Om de omwonenden tegemoet te komen, werd door de gemeente een toezichthouder beschikbaar gesteld voor 20 uur per week. Met een klankbordgroep werd afgesproken om de situatie na een jaar te evalueren.
Uit die evaluatie blijkt dat er in iets minder dan een jaar tijd, 16 klachten zijn binnengekomen. Klachten die volgens de klankbordgroep welke 'niet ernstig van aard zijn in vergelijking met het gevoel dat heerste bij omwonenden vóór realisatie van de logiesaccommodatie'.
Klachten
Het gaat vooral om klachten over rondslingerend huisvuil en flexwerkers die te hard door de straat rijden, waar maar 30 kilometer per uur mag worden gereden. Bij 2 klachten ging het om ernstigere incidenten. Een groepje bewoners heeft 2 keer op een privéterrein van één van de omliggende bedrijven alcohol en sigaretten genuttigd. De bewoners zijn hierop aangesproken door Homeflex en het uitzendbureau. Bij de tweede waarschuwing werd gedreigd met uitzetting. De bewoners hebben zich daarna niet meer misdragen.
Toezichthouder
De klankbordgroep ziet wel een toegevoegde waarde in de toezichthouder. 'Er is sprake van directe en afdoende afwikkeling van klachten en er is een direct aanspreekpunt. De lijnen naar alle betrokkenen zijn kort. Dit draagt bij aan het welzijn van de arbeidsmigranten, voorkomt dat aandachtspunten uitgroeien tot klachten en helpt om eventuele incidenten te voorkomen.' De werkzaamheden van de toezichthouder richtten zich echter vooral op de orde en netheid van het terrein. Taken die eigenlijk de verantwoordelijkheid zijn van Homeflex.
De initiatiefnemer krijgt dan ook het advies om zelf een beheerder aan te stellen. De klankbordgroep adviseert de gemeente om nog wel wekelijks contact te zoeken met de eigenaar van het complex. Ook moet de gemeente alert blijven op ontwikkelingen op en rondom de locatie.
-
Lya neemt na 47 jaar afscheid van Welzijnskwartier
1 dag geleden
-
Kleipetten Zuid wordt gevarieerde woonwijk
1 dag geleden
-
Noordzee Zomerfestival in beeld
1 dag geleden
1
-
VIDEO - Nel Westra winnares Zilveren Penseel
1 dag geleden
2
-
Handige burgemeester Visser in actie voor rookmelders
1 dag geleden
4
-
Scanscooter zorgt voor lichte stijging boetes
2 dagen geleden
82
-
Drie auto’s betrokken bij ernstige aanrijding N206
2 dagen geleden
22
-
Ministerie op zoek naar Klimaatburgemeester
2 dagen geleden
23
-
Highlights Feestweek Rijnsburg
2 dagen geleden
-
Meer fietsen gestolen
2 dagen geleden
19
-
170.000 ton extra Beaumix
2 dagen geleden
15
-
PLANgroep blijft schuldhulpverlening doen
3 dagen geleden
3
-
Subsidie voor groene daken te populair
3 dagen geleden
3
-
Historische rondwandeling
3 dagen geleden
-
Toegankelijkheid bussen gecheckt
3 dagen geleden
-
Valkenburgse Lily twirlt op WK en EK
3 dagen geleden
-
Twee meisjes uit zee gered in Katwijk
4 dagen geleden
11
-
Rijnsburg klaar voor feestweek
4 dagen geleden
-
Zoetwatertekort dreigt, maar nog geen impact op drinkwater
4 dagen geleden
8
-
Grote zoekactie naar meisje (5) voor Katwijkse kust
4 dagen geleden
48
-
Het historisch belang van de Oude Rijn
4 dagen geleden
2
-
Boordevol programma tijdens Noordzee Zomerfestival
5 dagen geleden
4
-
NK Touwtrekken in de branding
5 dagen geleden
1
-
DVS wereldkampioen Mars 2022
5 dagen geleden
14
Nieuwsoverzicht
-
Lya neemt na 47 jaar afscheid van Welzijnskwartier
1 dag geleden
-
Kleipetten Zuid wordt gevarieerde woonwijk
1 dag geleden
-
Noordzee Zomerfestival in beeld
1 dag geleden
1
-
VIDEO - Nel Westra winnares Zilveren Penseel
1 dag geleden
2
-
Handige burgemeester Visser in actie voor rookmelders
1 dag geleden
4