Afbeelding
Foto: Brigit den Andel

Hoogheemraadschap Rijnland roept op: ‘Blijf bewust met water omgaan’

Algemeen

De recente neerslag en lagere temperaturen hebben de druk op het watersysteem iets verminderd, maar de droogte is nog niet voorbij. Hoogheemraadschap van Rijnland roept inwoners en andere watergebruikers daarom op bewust met water te blijven omgaan. De natuur en waterkwaliteit staan volgens Rijnland nog steeds onder druk.

Rijnland neemt maatregelen om verzilting tegen te gaan en voldoende zoet water beschikbaar te houden voor inwoners, natuur en landbouw. De maatregelen worden aangepast wanneer de situatie daarom vraagt.

Door de hoge temperaturen en geringe neerslag van de afgelopen periode verdampt meer water dan er door regen bijkomt. Ook voert de Rijn minder zoet water af. Daardoor neemt de beschikbaarheid van zoet water af.

In onze regio neemt hierdoor ook het risico op verzilting toe. Daarbij dringt zeewater verder landinwaarts en mengt het zich met zoet water. Het zoutgehalte in het rivierwater kan daardoor oplopen.

Dit speelt onder meer bij de Hollandsche IJssel. Als het zoutgehalte daar stijgt, kan Rijnland bij Gouda minder zoet water inlaten.

Het hoogheemraadschap vraagt gebruikers daarom hun watergebruik waar mogelijk aan te passen, zodat voldoende zoet water beschikbaar blijft voor de komende periode.

Eerder nam het Hoogheemraadschap al maatregelen door de Uitwatering voorlopig gesloten te houden. Vanwege de droogte spuit Rijnland niet op zee. Met de tijdelijke sluiting moet zoveel mogelijk zoet water worden vastgehouden.

Met onder meer deze maatregel beschermen we de beschikbaarheid van zoet water voor de bollenteelt, natuur en andere gebruikers in het gebied.

Uit de krant