
Zeeweg op 3 mei Bevrijdingsweg
AlgemeenOp 3 mei rijdt door de gehele gemeente Katwijk de Bevrijdingsparade, ter gelegenheid van 80 jaar Vrijheid. Naast alle initiatieven die door lokale organisaties tot stand zijn gekomen rondom 3 mei, heeft de organisatie van de gezamenlijke Oranjeverenigingen op de dag van de Bevrijdingsparade ook nog het één en ander op poten gezet.
Op de Zeeweg vindt vanaf 10.00 uur een Braderie plaats. Kraampjes met allerlei soorten verkoopwaren zijn hier te vinden. DVS en UNI maken muziek. Zij zitten ter hoogte van het gemeentehuis en spelen hier heel gevarieerde muziek. Er wordt speciaal voor deze gelegenheid een vliegtuig neergezet dat in de Tweede Wereldoorlog gevlogen heeft. Dit vliegtuig staat in de buurt van de muziek en zal een echte blikvanger zijn. Men kan bij het vliegtuig op de foto, maar kinderen mogen er ook in zitten. Dit is ook de plek waar bezoekers informatie opdoen over de Nationale Reserve. Zij zullen meelopen in de Bevrijdingsparade, maar ook op de Zeeweg te vinden zijn in een speciale tent. Hier in de buurt is ook gelegenheid om iets te drinken. Ook is het Rode Kruis aanwezig.
Marktplein
Op het Marktplein is een kleine kinderkermis met enkele kleine attracties. Natuurlijk kan men hier ook iets eten of drinken. Voor de kinderen is hier ook een suikerspin te koop. De braderie duurt tot 16.00 uur.
Vlaggen
Aan de Zeeweg, waar ook het defilé zal worden afgenomen, zullen vlaggenmasten staan met daarin niet alleen de Nederlandse vlag, maar ook de vlaggen van onze geallieerde bevrijders. Deze vlaggen zijn ook terug te zien op de Boulevard. Daar zal tussen ongeveer 12.30 uur en 14.00 uur de Bevrijdingsparade stil staan. De bestuurders en bijrijders hebben lunchpauze, wat mensen de perfecte gelegenheid geeft om de voertuigen goed van dichtbij te bekijken. Op de Zeeweg zal op de weg ook onze nationale driekleur verschijnen.
‘Bent u op 3 mei in de gelegenheid om het feest mee te vieren, bekijkt u dan de Bevrijdingsparade door langs de route te staan! Maar heeft u tussen 10.00 en 16.00 uur ook tijd? Dan is het zeker de moeite waard om heerlijk even slenteren over de Braderie, mensen te ontmoeten en te kijken en luisteren naar de muziek. De Zeeweg mag deze dag niet ontbreken in uw plannen.’
Verkeersafzettingen 2 en 3 mei
Vanwege de festiviteiten worden delen van de dorpskernen afgezet op 2 en 3 mei.
Rondom Zeeweg
Op het wegvak tussen de rotonde Zeeweg en Karel Doormanlaan-Meeuwenlaan en de rotonde Zeeweg/Kon. Julianalaan zal voor alle verkeer worden afgesloten op vrijdag 2 mei 12.00 uur tot met zaterdag 3 mei van 23.00 uur. Tevens zal de toegang tot het Marktplein worden afgesloten.
De Nieuwe Duinweg, vanaf Willem de Zwijgerlaan t.h.v. Duinoord is afgesloten van vrijdag 2 mei van 21.00 uur tot zaterdag 3 mei 23.00 uur. Het parkeerterrein voor het gemeentehuis heeft een parkeerverbod van vrijdag 2 mei 06.00 uur tot zaterdag 3 mei 23.00 uur. Op dinsdag 6 mei 2025 zal de Zeeweg tijdelijk worden afgesloten voor de demontage van de tribune van 06.30 uur tot uiterlijk 11.00 uur.
Boulevard
Op de Boulevard, tussen het Vuurbaakplein en de Kon. Wilhelminastraat zal een static show zijn van alle voertuigen in de parade. Dit wegvak zal vanaf 11.00 uur tot 15.00 uur zijn afgesloten voor alle verkeer op zaterdag 3 mei. Dit geldt tijdens deze periode ook voor de zijstraten; B.J. Blommersstraat, Andreasplein, Voorstraat en Waaigat. Tussen 11.00 uur en 15.00 uur zal de uitrit van de parkeergarage in de Zeereep aan de zuidzijde buiten gebruik worden gesteld. Alleen de in-/uitrit aan de noordzijde van de garage kan in genoemd tijdvak worden gebruikt.
Valkenburg
Op 3 mei vanaf 08.00 uur tot 18.00 uur kan er niet worden geparkeerd op de parkeerterreinen aan het Rekreatiepad en de Duyfraklaan.
Volledige route
De Bevrijdingsparade trekt door heel Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Dit zal vanwege de lengte van de parade op vele plekken voor afzettingen zorgen.
Vertrek 10.00 uur
FloraHolland, Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Sandtlaan, Rijnsstraat, Zeeweg, Kon. Julianalaan, Boslaan, Meeuwenlaan, Sec. Varkevisserstraat, Vuurbaakplein, Boulevard.
Van ongeveer 12.30 uur tot 14.00 uur Static show.
Vertrek 14.00 uur
Kon. Wilhelminastraat, Tramstraat, Zeeweg, Rijnstraat, Valkenburgseweg, Hoofdstraat, ter hoogte van Rekreatiepad is het eindpunt.
Vuurwerkshow
Ten behoeve van de opstelling en het afsteken van het vuurwerk zal de Kanaaldijk van vrijdag 2 mei 09.00 uur tot en met zaterdag 3 mei 00.00 uur zijn afgesloten voor alle verkeer. Tijdens het afsteken van vuurwerk zal op zaterdag 3 mei de Rijnmond zijn afgesloten voor alle verkeer.


















