
Super aan den Rijn opent over zo’n twee maanden de deuren
AlgemeenEind maart of begin april opent ‘Super aan den Rijn’ aan de Rijnstraat in Katwijk aan den Rijn haar deuren. Peter van Rijn, één van de initiatiefnemers achter de supermarkt’, is enthousiast over het lokale concept. Super aan den Rijn wordt ‘een passage’ met meerdere shops.
Coop vertrok eind september 2024 uit het pand. Het ontbreken van een supermarkt is een groot gemis in de straat van Katwijk aan den Rijn. De wijkraad trok in december nog bij de gemeente aan de bel.
Van Rijn is mede-eigenaar van Dutch Expat Shop, een online supermarkt die Nederlandse en Belgische producten naar het buitenland verstuurd. Zo krijgen expats in het buitenland toch hun vertrouwde hagelslag of pindakaas thuis.
De Katwijk Binders roepen hard om een nieuwe supermarkt, maar de afgelopen jaren hebben Super de Boer, Aldi en Coop het allemaal niet gered op de locatie aan de Rijnstraat. Het maakt de plek een risicovolle locatie voor een ondernemer.
Van Rijn heeft er echter veel vertrouwen in. De online supermarkt van hem wordt gecombineerd met de locatie aan de Rijnstraat in Katwijk Binnen. ‘De supermarkt wordt leidend en de online tak ondersteunend’, vertelt van Rijn. De Katwijker benadrukt dat de laatste supermarkteigenaar meerdere redenen had om te stoppen.
Saamhorigheid
De ondernemer heeft vooraf een info avond met buurtbewoners gehouden in de Roskam, het lokale buurthuis van Katwijk Binnen. ‘We wilden een commitment van de buurt.’ Om die reden zijn er ook een aantal Katwijk Binders die mee investeren in de winkel. ‘Het is typerend voor de saamhorigheid in Katwijk Binnen’, vindt van Rijn. Alleen hier kunnen we zoiets doen.’
Super aan den Rijn wordt ‘een passage’ met meerdere shops. Er komt naast een supermarkt ook een drogisterij, rookwarenwinkel en slijterij in. Ook Boschypaling blijft in het pand aanwezig. De viswinkel moest op zoek naar een nieuwe plek, maar mag nu toch blijven. De supermarkt krijgt een lokaal concept, ondersteund met bekende A-merken en betrouwbare huismerken.
Voordat het zover is, moet er wel nog het één en ander gebeuren. De winkel wordt flink verbouwd en aangepast met vernieuwde technieken. De initiatiefnemers willen eind maart/begin april de supermarkt openen.


















