Wethouder Emile Soetendal opent de expositie in de hal van het gemeentehuis. | Foto: JB
Wethouder Emile Soetendal opent de expositie in de hal van het gemeentehuis. | Foto: JB Foto: JB

Opening expositie over ‘Rookvrij Leven’

Algemeen

Vapen en roken in de hal van het gemeentehuis? Vorige week woensdag was de opening van de expositie Rookvrij Leven, die daar tot en met donderdag 23 april te bezoeken is.

Door Joan Botermans

Eerder was de tentoonstelling te zien in Cultuurhuis Planck, maar dankzij een samenwerking tussen Hecht GGD Hollands Midden, Welzijnskwartier en het gemeente Katwijk zijn de kunstwerken nu verplaatst naar het gemeentehuis. Op deze manier krijgen nog meer inwoners de kans om de expositie te bekijken.

De exposite toont de inzendingen van de kunstwedstrijd rond het thema ‘Roken, vapen en stoppen’. Aan de tentoonstelling deden de inwoners uit Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg mee, net zoals leerlingen van Praktijkcollege Limes. De kunstwerken zijn gemaakt voor een wedstrijd, met als doel aandacht te vragen voor een rookvrije samenleving en het gesprek hierover op gang te brengen.

Het begint bij jongeren

De opening begon met een kort praatje van wethouder Emile Soetendal. Hij vertelde hoe schadelijk roken en vapen is, en dat het belangrijk is om dit probleem aan te pakken. Vooral het feit dat veel jongeren beginnen met roken, vindt hij zorgwekkend. ‘Het begint bij jongeren’, gaf hij aan. Volgens hem speelt de expositie een belangrijk rol in het overbrengen van deze boodschap: ‘Alleen zeggen dat iets niet mag , is vaak niet genoeg’. Daarna mocht de wethouder het bekende rode lint doorknippen om de expositie officieel te openen.

Aan de expositie was ook nog een wedstrijd verbonden. In de categorie volwassenen stond Caroline van Duijvenbode op nummer één. ‘Mijn schilderij is een vertaling naar mijn gevoelens en de associaties die roken en vapen bij mij oproepen.’ Bij de jongeren nam Evi van der Plas de eerste plek in.

De kunstenaars hadden duidelijk hun best gedaan. De diversiteit aan stijlen maakte de tentoonstelling mooi en interessant: van tekeningen tot collages met knip- en plakwerk. In elk kunstwerk kwam de boodschap van een rookvrij leven op een eigen manier naar voren, wat de expositie zowel persoonlijk als krachtig maakte.

Uit de krant