Het fietstunneltje Duinviool bij de Baron van Wassenaerlaan is sinds afgelopen dinsdag afgesloten.
Het fietstunneltje Duinviool bij de Baron van Wassenaerlaan is sinds afgelopen dinsdag afgesloten. Foto: Uitgeverij Verhagen

Fietstunneltje Duinviool dicht voor werkzaamheden

Algemeen

De fietstunnel Duinviool (de verbinding tussen de Zanderij en Katwijk aan den Rijn) is sinds vanddag afgesloten voor fietsers en voetgangers. Dat tunneltje wordt als onderdeel van de werkzaamheden aan de R-net busbaan opgeknapt. Zo wordt onder meer het tunneldek gerenoveerd. Die opknapbeurt duurt tot en met vrijdag 6 maart. Gisteren was er veel bouwverkeer bij de fietstunnel en was het kruispunt Westerbaanpad, Nieuwe Duinweg, Koningsduin afgesloten. De gemeente zette verkeersregelaars in om de fietsers om te leiden. Door de afsluiting van de fietstunnel Duinviool moeten fietsers tot en met 6 maart gebruik maken van de fietstunnel bij de Molentuinweg.

Door het winterweer konden de geplande en gevreesde werkzaamheden aan de N206 en de Callaoweg in Katwijk aan den Rijn afgelopen maandag niet beginnen. De start van fase 1 wordt weer met één week uitgesteld, meldden provincie en gemeente.

Werkzaamheden N206

Het gaat onder meer om groot onderhoud, het aansluiten van de R-net busbaan op de Zeeweg en de renovatie van een fietstunnel bij de Baron van Wassenaerlaan.

Weggebruikers en inwoners moeten rekening houden met afsluitingen, omleidingen en extra reistijd, vooral tijdens de spits. Er wordt al weken gewaarschuwd voor ‘ernstige verkeershinder’.

Planning

Maandag 19 januari gaat fase 1 dan echt van start. Die fase duurt tot en met vrijdag 13 februari. In die periode staan de volgende afsluitingen gepland:

- De rijbaan van de N206 richting Noordwijk is dicht vanaf de Molentuinweg tot vlak voor de Nieuwe Roversbrug. Het verkeer rijdt in beide richtingen over de andere helft van de N206.

- De (afrit) Callaoweg is dicht.

- In het weekend van 23-25 januari is de N206 tussen Valkenburg-West en Valkenburg-Oost in beide richtingen afgesloten vanwege werkzaamheden aan het Broekwegviaduct.

Uit de krant