
SAR Katwijk: Reddingsdemonstraties keren terug naar de kust op 5 juli
ToerismeEen zware storm zorgde in 2024 voor een grote teleurstelling en dwong de organisatie van SAR Katwijk om het moeilijke besluit te nemen om de editie van 2024 te cancelen na maanden van voorbereiding. Maar, vol enthousiasme kijken de vrijwilligers uit naar zaterdag 5 juli. Dan zal het strand en de Boulevard van Katwijk opnieuw het toneel vormen voor het grootschalige hulpverleningsevenement SAR Katwijk.
De Katwijkse Reddingsbrigade (KRB) organiseert al decennialang SAR Katwijk. Het doel van SAR Katwijk is tweeledig. Ooit is de KRB met de reddingsdemonstratie gestart om voorlichting te geven over de gevaren van de zee. Inmiddels is SAR Katwijk uitgegroeid tot een breed evenement dat de diversiteit van het reddingswerk in de ruimste zin van het woord belicht. Daarnaast hoopt SAR Katwijk een nieuwe generatie te inspireren om zich mogelijk in de toekomst ook in te zetten voor de veiligheid van anderen, zowel beroepsmatig als vrijwillig. De mensen achter het uniform staan klaar om met veel passie vragen te beantwoorden of uitleg te geven.
Spektakel
Van 10.00 tot 16.00 uur is het spektakel van dichtbij te beleven rondom de Zuid-Boulevard in Katwijk. Veel trouwe deelnemers zijn weer te zien op strand, de Boulevard, op zee en in de lucht. Ook dit jaar zijn er weer nieuwe organisaties van de partij en ziet de organisatie jaarlijks het deelnemersveld verder groeien.
Ongeval
Veel nieuwe demonstraties die door het cancelen van het evenement vorig jaar niet door konden gaan, zijn opnieuw opgenomen in het programma van 2025. Zo ook het ongeval op de Boulevard, waarbij onder andere de ambulancedienst, brandweer en politie een kijkje in de keuken van het hulpverleningswerk geven. Ter hoogte van de Vuurtoren zal een scenario met een hijskraan plaatsvinden, wat voor de nodige reuring zorgt.
Helikopters
De Zuid-Boulevard zal traditiegetrouw weer omgetoverd worden tot een landingsspot voor de helikopters. Verschillende vliegende eenheden zullen het luchtruim van Katwijk weer trotseren. Lopend vanaf het heliplatform kan de Boulevard afgestruind worden via een uitgebreide static show met kraampjes en diverse (historische) voer- en vaartuigen. Of kom tijdens het middaguur meedansen met Zeeg de Zeehond, de mascotte van de Katwijkse Reddingsbrigade. Zeeg weet alles van de gevaren van de zee.
Zoekacties
PHDC zal op strand weer een demonstratie geven met de politiehonden. Op zee zullen vaartuigen van de KRB en KNRM samen met de Politie en enkele historische reddingboten diverse demonstraties op zee verzorgen, zoals een zoekactie naar vermist persoon, brand aan boord, omgeslagen vaartuig, drugssmokkel en nog veel meer. Tijdens het programmaonderdeel ‘Kom kijken op het strand’ is een deel van de varende eenheden op het strand van dichtbij te bekijken en is het mogelijk om een foto op één van de vaartuigen te maken.
‘Doe een kleine bijdrage’
De toegang tot SAR Katwijk is gratis, waardoor het evenement toegankelijk is voor een breed publiek. Helaas heeft SAR Katwijk ook te maken met stijgende kosten van het evenement. De organisatie roept particulieren op om via de website van SAR Katwijk een kleine bijdrage te doen. Daarnaast is de organisatie nog op zoek naar sponsoren die SAR Katwijk een warm hart toe willen dragen.
















