Afbeelding
Foto: Carin van der Spijk

Botsende koersen Kwakelwei blijven

Algemeen

Er is een wonder nodig om van de Kwakelwei in Katwijk aan den Rijn ooit een groen stadspark te maken. Dat werd vorige week donderdag maar weer eens duidelijk bij de oordeelsvormende sessie van de gemeenteraad om de koers te bepalen voor dat gebied. Of een extra vergadering verandering brengt in de standpunten van de betrokkenen lijkt uitgesloten.

Door Sandra Kornet-van Duijvenboden

Er wordt al jaren gesteggeld over de toekomst van de Kwakelwei. Een grote meerderheid van de gemeenteraad wil daar een groen stadspark van maken, zonder bebouwing. Stichting Vrienden van het Rijnpark wil hetzelfde. De eigenaar van de grond wil wel meewerken aan een groen park, maar alleen als er bebouwing wordt toegestaan.

Geld vrij maken

Het CDA deed een voorstel om geld vrij te maken voor aanschaf van de Kwakelwei. Maar de woordvoerder van de eigenaar maakte duidelijk, dat verkoop uitgesloten is. Over grondruil zou misschien wel gesproken kunnen worden. Of onteigening.

‘Als we eigenaar zouden zijn, dan moeten we een grote investering doen en geld hebben voor onderhoud en exploitatie’, klonk het licht waarschuwend uit de mond van wethouder Jacco Knape.

De vraag aan de raad over welke koers er nu gevaren moet worden over de Kwakelwei werd donderdag niet beantwoord. Er is een tweede sessie nodig. Of die vraag dan beantwoord wordt, is zeer twijfelachtig.

Lees donderdag meer in De Katwijksche Post

Uit de krant