
DSV wil Duinrand liefst behouden
AlgemeenDSV wil woonzorgcomplex Duinrand aan de Nolensstraat in Katwijk behouden, ondanks de plannen om het te verkopen. De verkoop is noodzakelijk om de nieuwbouw van Salem aan de Duindoornlaan te financieren.
Het nieuwe Salem zal 110 woningen bieden voor bewoners met dementie. Daarnaast komt er ook een hospice met zes plekken.
De bewoners van het oude Salem wonen in de tijdelijke huisvesting van Salem in Rijnsburg. Als de nieuwbouw klaar is, wordt deze locatie opgeheven.
DSV blijft benadrukken dat de zorg en kwaliteit voor de huidige 68 bewoners van de Duinrand niet verandert. Toch wil de Katwijkse zorgorganisatie het pand liever niet verkopen.
Huren
DSV-bestuurder Jan de Vries vertelde vorige week aan de gemeenteraad dat hij hoopt dat de Duinrand behouden kan worden. ‘Salem moet er sowieso komen.’ De keerzijde daarvan is op dit moment dat locatie Duinrand verkocht moet worden. DSV zal het pand dan huren van de nieuwe eigenaar, maar dat is op de lange termijn financieel minder voordelig dan het pand in eigen bezit houden. De Vries geeft nog niet op. ‘Misschien hebben we nog een mazzeltje onderweg.’
Raadsleden stelden nog wel enkele vragen over de financiering van de nieuwbouw. DSV had nog niet zo lang geleden financiële problemen. De gemeente werd in 2019 onaangenaam verrast door de financiële situatie van DSV.
In 2013 besloot de gemeenteraad van Katwijk om voor ruim 55 miljoen garant te staan voor de financieringsverplichtingen van zorginstelling DSV voor de nieuwbouwinvesteringen voor diverse woonzorgcentra.
Zes jaar later bleek dat DSV vanwege een gebrek aan liquide middelen niet meer aan haar betalingsverplichtingen kon voldoen, waardoor de gemeente inmiddels op de schuldenlast werd aangesproken. De gemeente staat nu nog garant voor 30 miljoen euro aan leningen.
Geen garantstelling van gemeente
De afgelopen jaren is er door DSV, de gemeente en andere partners hard gewerkt om de financiën weer op orde te krijgen. Wethouder Sonny Spek benadrukt desondanks dat de gemeente nu geen nieuwe, extra garantstelling gaat afgeven.
De financiering voor de nieuwbouw ook ondersteund door een garantstelling van de Stichting Kerkelijk Geldbeheer voor zeven miljoen euro.
De gemeenteraad geeft vanavond een oordeel over de businesscase voor de nieuwbouw van Salem. Dat debat is van 19.45 tot 21.15 uur in het gemeentehuis en live te volgen via katwijk.raadsinformatie.nl.
















