Afbeelding
Foto: Katwijk Actueel

Mosquito versus huilende bewoners

Algemeen

Wat is belangrijker? Huilende mensen voor de deur van het gemeentehuis of de integriteit van overlastgevende jongeren? Burgemeester Cornelis Visser kiest voor de huilende mensen. Dat maakte de burgemeester vorige week donderdag duidelijk naar aanleiding van opmerkingen van Carin Tawfik van D66 Katwijk. Volgens Tawfik is het hoge geluid dat zo’n mosquito maakt ‘een grove aantasting van de lichamelijke integriteit’. ‘Behandel de jongeren niet als muggen.’

Door Sandra Kornet-van Duijvenboden

‘Het is uitzonderlijk dat we gebruik maken van dat instrument’, erkent de burgemeester. ‘Maar als er mensen met tranen bij mij op de stoep staan, dan kiezen we voor dat instrument als laatste redmiddel. Want het gaat om forse overlast.’

Die discussie kwam vorige week donderdag in de gemeenteraadsvergadering aan de orde bij het agendapunt Veiligheidsagenda 2024-2027. De gemeenteraad stemt in met die agenda. Wel worden er enkele moties ingediend die na toezeggingen door burgemeester Cornelis Visser weer zijn ingetrokken.

In die Veiligheidsagenda staan vijf prioriteiten beschreven: georganiseerde en ondermijnende criminaliteit, digitale veiligheid, veilige wijken, zorg en veiligheid en voetbalgeweld. Met als rode draad door al die thema’s: jeugd en middelengebruik. heen.

Geld voor boa’s

PvdA dient samen met ChristenUnie (CU) en GemeenteBelangen (GB) een motie in om voor het vinden van structurele dekking van 200.000 euro om de boa’s blijvend in te zetten.

Burgemeester Visser vraagt die partijen te wachten tot de evaluatie volgend voorjaar. Voor dit en volgend jaar is er geld beschikbaar voor extra boa-inzet. ‘Hou de motie tot volgend voorjaar aan’, adviseert Visser.

De motie wordt in stemming gebracht en krijgt steun van KiesKatwijk en D66 Katwijk, maar dat is niet voldoende.

Neem AED mee

D66, CDA, CU, DURF en GB stellen via een motie voor om alle voertuigen van de boa’s te voorzien van AED’s. ‘Boa’s zijn vaak als eerste ter plaatse bij een acute zorgvraag.’

Met de toezegging van de burgemeester dat die motie wordt overgenomen, kan de motie worden ingetrokken.

WhatsApp-groepen

De motie van DURF voor een evaluatie van de buurt WhatsApp-groepen, noemt Visser ‘overbodig’. ‘Op 15 maart is er weer een bijeenkomst met politie en de beheerders van die groepen en wordt er geëvalueerd en naar de toekomst gekeken.’ DURF trekt de motie in.

‘Overbodig’

Die partij trekt ook twee andere moties in, waarvan één (samen met D66 en CU) gaat over ‘Heldere communicatie over impact gebruik harddrugs in onze wijken’. De burgemeester geeft aan daar al een toezegging over te hebben gedaan. ‘We zijn bezig met een integrale aanpak van drugsgebruik.’

Uit de krant