
Jeugdzorg is ‘zwembad dat lekt’
AlgemeenPersoonlijk zou wethouder Emile Soetendal het liefst het zorgstelsel veranderen, want nu is het ‘een zwembad dat lekt’. Het aantal hulpvragen blijft stijgen en daarmee ook de kosten. ‘Ik zou meer actie van de landelijke overheid willen.’ Dat zei de wethouder vorige week donderdag tijdens een raadsbijeenkomst over de ontwikkelingen binnen het sociaal domein. En die ontwikkelingen tonen geen rooskleurig beeld.
Sinds de overheid de taken rondom jeugdzorg in 2015 overdroeg aan de gemeenten, kampen de gemeenten met tekorten op dat gebied.
‘Het blijft een enorme worsteling. Zowel op inhoud als financiën’, zegt de wethouder. ‘Het gaat vooral over geld en niet over de inhoud. En als het altijd maar over efficiency gaat, raakt de effectiviteit uit het oog. Er moet juist meer gekeken worden naar wat nodig is voor het kind. Maar dan loop je landelijke regelgeving aan. Het is een zwembad voortdurend lekt.’
Dweilen
‘Wij investeren in onze jeugd en als die in zwaarder vaarwater terecht komen, dan krijgen ze hulp. Dat kan een gesprek zijn, hulp op school of via Welzijnskwartier of ons eigen wijkteam. Dat alles om te voorkomen dat er instroom is in specialistische jeugdzorg. Dat lukt voor een groot deel, maar de zorgaanvragen nemen toe net als kosten. Het is dweilen met de kraan open.’
Lees meer in De Katwijksche Post van deze week. Voor nog geen 5 euro per maand heeft u al een abonnement.

















