DroneKat
DroneKat Foto: DroneKat
UPDATE

Brand in de Zuidduinen

Algemeen

De brandweer heeft in de Zuidduinen vrijdagmiddag een duinbrand geblust. Rond vier uur werd de brandweer massaal opgeroepen om ter plaatse te gaan.

‘Laan van Nieuw Zuid: een duinbrand is waargenomen bij Katwijk. Veel brandweer onderweg. Blijf weg bij deze brand en verlaat het gebied rondom deze brand. Meer informatie volgt’, aldus een Twitterbericht van de brandweer.

De juiste locatie was in het begin nog niet helemaal bekend. De brandweer vroeg veiligheidshalve met klem een ieder het duingebied bij Nieuw Zuid te vermijden. Bovendien het verzoek om de weg vrij te houden zodat de brandweer ruim baan heeft.

Even later is opgeschaald naar grote brand. Dit ondanks dat het maar om een klein gebied ging. Maar een duinbrand is erg ongrijpbaar en veel water is dan hard nodig. Het getroffen gebied beslaat zo’n 100 bij 20 meter en ligt in het bij duingebied tussen Sportlaan en Cantineweg. Er is lage vegetatie in brand gegaan. De oorzaak is vooralsnog onbekend. 

De brandweer heeft daarna afgeblust. Eenheden die water dragen verlenen bijstand. Met spaden wordt gecontroleerd op smeulend gewas. Dat lijkt tot nu toe mee te vallen.

De brand besloeg ruim 1000 meter en was in het Vlaggenduin.

17.50 uur: De brand is echt uit. De brandweer van Valkenburg verliet als laatste het duingebied. Er wordt gepuzzeld welke materialen er in welke wagen thuishoren.

Een brandweerwoordvoerder maakte een groet compliment aan degene die vanuit de Ichthuskerk de melding deed. Dat scheelde bij het bepalen van de plek.

Afbeelding

Uit de krant