Eenzaamheid is een probleem dat veel ouderen raakt. | Foto: pr
Eenzaamheid is een probleem dat veel ouderen raakt. | Foto: pr

Nieuwe UP!-gesprekken

Algemeen

Gemeente Katwijk en UP! werken samen tegen eenzaamheid onder ouderen. Veel ouderen hebben behoefte om met leeftijdgenoten over serieuze onderwerpen te praten. Speciaal voor deze doelgroep organiseren de gemeente Katwijk en UP! sinds begin dit jaar UP!-gesprekken.

Ouderen praten hier over ouder worden en wat het leven waardevol maakt. Onderwerpen, zoals vriendschap, veerkracht of spijt komen aan bod en worden door de deelnemers gekozen. Bij de gesprekken is altijd een getrainde gespreksleider aanwezig. Na een succesvolle eerste ronde gesprekken zijn er nu nieuwe datums van UP!-gesprekken bekend. 

Regenboogouderen

De gesprekken zijn bedoeld voor iedereen van 60 jaar en ouder. De gesprekken vinden plaats op diverse locaties in Katwijk en Rijnsburg. Een overzicht van alle gesprekken is te vinden op upinnederland.nl/katwijk. Hier staat ook meer informatie over de thema’s en staan de contactgegevens per locatie. Er zijn ook drie UP!-gesprekken voor roze ouderen (LHBTIQ+). Deze gesprekken zijn bedoeld voor regenboogouderen en andere ouderen die zich positief betrokken voelen. 

Wethouder Emile Soetendal: ‘De UP!-gesprekken zijn een laagdrempelige manier om met andere ouderen in gesprek te gaan. De onderwerpen zijn serieus, maar de gesprekken moeten vooral fijn zijn. We horen dat ouderen de gesprekken als mooi, verbindend en belangrijk ervaren. Iedereen van 60-plus is welkom!’

Uit de krant