Instagram Embed Test
Afbeelding
Foto: PR

Gratis lunchconcert door Marco den Toom

zaterdag 19 augustus 2023 12:30

Marco den Toom neemt op zaterdag 19 augustus, aanvang 12.30 uur, plaats aan de speeltafel van het Van den Heuvel-orgel voor een recital van de Orgelserie van Stichting Orgelcomité Nieuwe Kerk Katwijk (SONK).

Bekende melodieën die er als koek ingaan. Je hoeft geen orgelfanaat te zijn om hier een mooi muzikaal uur te beleven. De drempel met de lunchconcerten ligt bewust laag qua toegankelijkheid en entreekosten. De kwaliteit is er niet minder om. Je ziet dan ook juist mensen die niet perse regelmatig een orgelconcert bezoeken, maar dat wel een keer mee willen maken zo midden op de zaterdag. Ook gezinnen met kinderen en vakantiegangers weten hierdoor makkelijker de weg naar de Katwijkse Nieuwe Kerk te vinden. 

In de kerk staat een scherm waarop de organist te zien is terwijl hij speelt. Koralen met vertrouwde en originele harmonieën zijn Marco den Toom zeker niet vreemd. En als organist was hij een aantal jaren verbonden aan het inspirerende instrument van de Nieuwe Kerk in Katwijk. Den Toom speelt bewerkingen diverse Psalmen van gelouterde namen als Asma, Zwart en Mulder. Een feest van herkenning dat hij afsluit met een eigen Inleiding en Finale over de 42ste psalm. En dat allemaal in een goed uur waarin allerlei kanten van het kleurrijke Van den Heuvel-orgel te horen zijn. 

De toegang bij dit lunchconcert is gratis. Na afloop is er bij de uitgang wel de gelegenheid voor een vrije gift voor de bestrijding van de onkosten via QR-code of contant. Het programmaboek krijgt u bij de entree van de toreningang. De deuren gaan open om 12.00 uur. 

Meer informatie via www.sonk.nl. Om zelf eens het orgel te huren kijkt men op www.sonk.nl/orgelhuren/

Locatie