Mark van der Weijden en Jeroen Spruijt blij met de doelpunten tijdens RBB-Jong Sparta. | Foto: H. Heemskerk
Mark van der Weijden en Jeroen Spruijt blij met de doelpunten tijdens RBB-Jong Sparta. | Foto: H. Heemskerk Foto: H. Heemskerk

Mooie dag voor de club inclusief drie punten

n Rijnsburgse Boys-Jong Sparta 4-2

sport n De voetbalzaterdag kon voorafgaande aan de wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Jong Sparta eigenlijk al niet meer stuk. Twee top jeugdteams (O23 en O19) waren beiden kampioen geworden.

Dit betekent dat de jeugd van de geel-zwarten volgend seizoen op een (nog) hoger niveau uitkomt. Ook was enkele dagen eerder de 25ste Uienveiling van start gegaan. 


penalty

Het sein voor de wedstrijd tegen Jong Sparta stond dus op groen en dat lieten de mannen van René van der Kooij dan ook zien. Zeker het eerste half uur. De jonge Rotterdammers kwamen er niet aan te pas en de 2-0 voorsprong na 30 minuten was niet meer dan logisch. João Simões en Mark van der Weijden tekenden voor de doelpunten. Vreemd genoeg ging het daarna mis. Daniël Hanzen kon zomaar scoren en Rob Zandbergen veroorzaakte een penalty. Gelukkig wist Wesley Zonneveld deze te keren.

De periode direct na de rust was ook niet bijster goed van Rijnsburgse kant. Gescoord werd er wel: Jeroen Spruijt scoorde zijn 60ste voor de Uien en kwam hiermee met stip de top tien binnen op de lijst topscorers aller tijden van de club. Quincy Hoeve scoorde nog voor Jong Sparta en Mark van der Weijden zette de 4-2 eindstand op het bord.

Misschien wel het mooiste van de middag was het debuteren van de twee ‘youngsters’ Jord van Nobelen en Manuel Francisco. Laatstgenoemde na een lange periode van revalideren.


Zaterdag de verre uitwedstrijd tegen HSV Hoek. Er zijn nog zes punten te behalen met wellicht een nog mooiere plek in de eindrangschikking.


Stillevenviering in Grote kerk

Uitnodiging n In de Laurentius- of Grote Kerk is er zondag 17 mei, aanvang 17.00 uur weer een Stillevenviering.

Het thema is ‘Hij laat ons niet alleen’. 

Voorganger in deze dienst is ds. P. van der Ende, muzikale medewerking wordt verleend door zangers van Tehilla, op piano Anja van der Ploeg en hobo Jan de Laat. 

Tijdens de dienst is er gelegenheid om een kaarsje voor iemand of iets aan te steken. 

Mocht u niet in de gelegenheid zijn dit te doen of aanwezig te zijn, maar wilt u wel een kaars laten aansteken? 

Neem dan contact op met Hanny Heemskerk 06-23678750 of         h-heemskerk@casema.nl


n Boeiende lezing door Margot Brouwer

Uitverkocht n Op verzoek van Museum Het Spinozahuis heeft Margo Brouwer onlangs een lezing gegeven in de Wilhelminaschool.

Met 70 bezoekers was het uitverkocht.

Margot was vanaf haar zevende jaar bezig met existentiële vragen. Die waren wel beangstigend, maar prikkelden ook haar nieuwsgierigheid. Moeder beantwoordde die vragen vanuit haar geloof, vader vanuit zijn natuurwetenschappelijke achtergrond. Na de middelbare school werd het een studie sterrenkunde aan de UvA, een promotie in de kosmologie aan de ULeiden. Medestudenten vonden God een overbodige notie.

Tijdens de Covid-periode kwam de switch naar het schrijven; dat liep uit op het boek ‘Sterrenstof zijn wij’, gestructureerd in 7 delen, die elk een vraag behandelen.

Vraag 1: Waar zijn wij? Vraag 2: Bestaat God? Vraag 3: Heeft het bestaan zin? Vraag 4: Wat kunnen we weten? Vraag 5: Wie ben ik? Vraag 6: Waarom bestaat het kwaad? Vraag 7: Waar ga ik heen als ik sterf?

De antwoorden die Margot vond kwamen onder andere uit het boekje van (voormalig predikant) Jan Knol ‘Spinoza uit zijn gelijkenissen en voorbeelden'. Dit opende een venster op mystieke spiritualiteit door het inzicht van Spinoza, de koppeling tussen wetenschap en geloof was gevonden. Het was een hele mooie lezing waarbij het publiek genoot van alle vergaarde kennis en inzichten van Margot.

Zeventig bezoekers genoten van lezing Margot Brouwer. | Foto: pr.