Valkenburgers met barrel door de bagger van Oost-Europa

Valkenburgers Lars van Delft en Thijs van Beelen hebben zich samen met Noordwijker Yannic van Loon opgegeven voor de wintereditie van de Carbagerun 2018 - een tocht met een zogenoemd barrel die leidt langs de meest onbegaanbare gebieden van Duitsland, Slovenië, Servië, Roemenië en Slowakije.

Na 2.500 kilometer vol sneeuw, uitdagende wegen en unieke landschappen, hopen ze hun barrel op 11 februari veilig en wel terug in Valkenburg te brengen.

Om met een wrak zo'n uitdagende tocht te maken, is een beetje technische autokennis wel handig. Gelukkig zit dat wel snor. Lars is eigenaar van Garage Van Delft, Yannic is monteur bij garage Stokman en Thijs werkt in het onderdelenmagazijn van BMW-dealer Poelgeest.

Toch betekent dat geenszins dat de tocht een 'makkie' wordt. Van Delft: 'Er moet 2500 kilometer door smalle en besneeuwde wegen worden gereden. Dat is al een avontuur op zich. Verder worden er opdrachten uitgedeeld die niet verplicht, maar wel leuk zijn. Zoals: schep je kofferbak vol sneeuw en maak daar een foto van. Met die opdrachten kun je weer prijzen winnen.'

Voor Yannic en Thijs is de ervaring nieuw. Lars deed twee jaar geleden al eens mee aan de wintereditie van de garbagerun. 'Dat was een unieke ervaring. En de 'Meatwagon' waar we toen mee reden, is hetzelfde wrak als waar we nu de strijd mee aangaan. Hij heeft het toen gered, dus waarom nu niet? De auto is er klaar voor. En wij ook.'

Met de race probeert het team - dat rijdt onder de naam 'Doe ons maar na met je Tesla' - geld in te zamelen voor het JIVAK in Valkenburg. Het team is nog dringend op zoek naar sponsors. Op zaterdag 3 februari kun je kilometers sponsoren bij de Hoogvliet in Valkenburg en diezelfde avond staan ze met hun wrak bij het benefiet voor Castellumpop in De Peuk.

Wil je dit ludieke initiatief op afstand steunen? Neem dan even contact op met Lars van Delft: 06 53577995 of info@van-delft.com.

125 jaar IJsclub Nooitgedacht

Het was afgelopen zondag (21 januari) 125 jaar geleden dat de Valkenburgse IJsclub Nooitgedacht werd opgericht. Komende zaterdag 27 januari is er gelegenheid om dit jubileum met het bestuur te vieren. Vanaf 20.00 uur bent U van harte welkom in jeugdsociëteit De Peuk aan het Rekreatiepad.

Een receptie met aansluitend een feestavond waar DJ Vinco de avond muzikaal zal opluisteren. Het Rad van Fortuin draait diverse malen voor leuke prijzen. De hoofdprijs, een paar schaatsen, is in de laatste ronde de hoofdprijs van de avond.

De volgende activiteit is een uitstapje voor schaatsliefhebbers op vrijdag 9 maart naar de Uithof in Den Haag. Leden en donateurs mogen gratis mee met de touringcar naar Den Haag en kunnen zich via een mailtje naar de ijsvereniging zich aanmelden.

Heb je een vriendje of vriendinnetje die ook mee wil, geen probleem, Voor 15,00 euro (bus en entree) kan iedereen zich opgeven.

Op zaterdag 7 april wordt er op de Jan van Leeuwen ijsbaan een activiteitendag georganiseerd voor jong en oud. Het programma voor deze dag is nog in een beginstadium en wordt via de social media verspreid.