En 2,3 miljoen voor inrichten buitenruimte
Gemeenteraad staat op behoud vijf zwarte dennen
De gemeenteraad heeft vorige week donderdag unaniem een amendement van GemeenteBelangen aangenomen voor behoud van vijf zwarte dennen die tussen de Triumfatorkerk en zwembad Aquamar staan. Net op tijd, want de kapvergunning voor die bomen is al verleend.
Door Sandra Kornet-van Duijvenboden
De dennen moesten plaatsmaken voor de herinrichting van het gebied rondom het nieuwe zwembad dat nu gebouwd wordt. Op de plek waar de bomen nu staan, komt een weg en parkeerplaatsen.
Via het amendement krijgt het college van burgemeester en wethouders de opdracht pas met de werkzaamheden voor de inrichting van gebied te beginnen 'als aan de raad een aangepaste inrichtingsschets ter goedkeuring is voorgelegd die de vijf zwarte dennen behoudt', staat in het amendement.
'Ik hoop dat u er ook extra geld voor over hebt'
Wethouder Krijn van der Spijk was vorige week niet echt blij met het amendement. 'Behoud van de dennen heeft enorme impact. Wijzigen van het plan kost geld. Als de gehele raad dit amendement steunt, dan moeten we weer aan de slag en moeten er nieuwe tekeningen komen. En dan hoop ik, dat u er ook extra geld voor over hebt.'
Dat laatste is nog even afwachten, want voor die herinrichting vraagt het college aan de raad een krediet van 2,3 miljoen euro beschikbaar te stellen. Een flink bedrag, vinden verschillende partijen.
Weg met bomen
Voor dat bedrag wordt het Marktplein opgeknapt en komen er onder meer een speeltuin en bomen rondom het Marktplein. Over dat laatste is de afgelopen maanden flink gediscussieerd. Waar de raad zich sterk maakt voor behoud van bomen, willen enkele bewoners van de Piet Heinlaan juist geen bomen.
Bewoners die uitkijken op het Marktplein zitten te wachten op hoge bomen voor hun woning. Zij vrezen, dat de bomen voor te veel schaduw zorgen.
Vorige maand kreeg wethouder Van der Spijk van de raad de opdracht om nogmaals met die bewoners om de tafel te gaan. Uit het gespreksverslag van begin deze maand blijkt, dat de gemeente nog een paar dingen moet onderzoeken.
De gemeente heeft aan de bewoners voorgesteld om de bomen drie meter verder te plaatsen, waardoor ze op 23 meter van de gevel komen, maar dat ervaren de bewoners nog steeds als 'te beklemmend'. Toch gaat dat verder onderzocht worden.
De bewoners kunnen wel leven met het voorstel om twee in plaats van de geplande vijf bomen te plaatsen. Die twee komen dan aan de zijkanten: tegen het zwembad en de school. De marktkooplui zien die optie eveneens wel zitten.
Beide opties worden uitgewerkt en voorgelegd aan de gemeenteraad.
De raad stemde in meerderheid in met het krediet.
Hart Voor Katwijk, KiesKatwijk en VVD stemden tegen. Die partijen vinden het bedrag van 2,3 miljoen euro te hoog.