Burgemeester Visser en Marjolein Meerburg omringd door de winnaars van de Meerburgprijzen. | Foto: Adrie van Duijvenvoorde
Burgemeester Visser en Marjolein Meerburg omringd door de winnaars van de Meerburgprijzen. | Foto: Adrie van Duijvenvoorde Foto: Adrie van Duijvenvoorde

Zes Meerburgprijzen uitgereikt

Stichting Herinneringsfonds heeft afgelopen dinsdagavond in totaal 7.500 euro uitgedeeld voor zes zeer diverse Meerburgprijzen. Er waren zeventien aanvragen.

Door Sandra Kornet-van Duijvenboden

Bert van der Meij, onder meer bekend van de strip Kappie in deze krant, ontving een bedrag van 2.000 euro voor zijn boek 'Bouw van een bomschuit'. 'Niet zomaar een boek, maar een lees- en kijkbaar boek, interessant voor jong en oud, in de stijl van de boeken van Rien Poortvliet', aldus voorzitter Marjolein Meerburg van de stichting.

Bezoekerscentrum

Nog een bedrag van 2.000 euro ging naar de Stichting Historie Vliegveld Valkenburg voor een bezoekerscentrum. Meerburg: 'Dat moet het startpunt worden voor wandelingen en fietstochten door de natuur en langs onderdelen van de Atlantikwall. In het centrum zullen presentaties, lezingen en tijdelijke exposities georganiseerd worden'.

Stichting Monument Engelandvaarders Zeehostunnetje Katwijk en het Katwijks Museum ontvingen 1.000 euro voor een museale presentatie over twee Katwijkse Verhaallijnen van Engelandvaarders. 'Het is goed om dit verhaal te vertellen, ook aan scholieren, omdat er belangrijke parallellen zijn met mensen die het oorlogsgeweld in het Midden-Oosten ontvluchten door de Middellandse Zee over te steken in ongeschikte vaartuigjes', aldus Meerburg.

De Flora Band en Door Vriendschap Sterk (DVS) kregen ieder eveneens 1.000 euro voor nieuwe kostuums. 'Binnen en buiten Katwijk geven zij een mooi visitekaartje af, onder andere in het Wereldmuziekconcours waar mooie prijzen gewonnen worden'.

Voor het Immanuel koor was er een bedrag van 500 euro voor de jaarlijkse senioren zangmiddag. 'Zo'n 450 ouderen van binnen en buiten Katwijk worden opgehaald door vrijwilligers, zo nodig zelfs met speciaal rolstoelvervoer, en naar de kerk gebracht.'